PDK-ja i kërkon Graincës ta dorëzojë mandatin

Aktuale

PDK-ja i kërkon Graincës ta dorëzojë mandatin

Më: 11 prill 2021 Në ora: 10:57
PDK

Adelina Grainca, ish-deputete e PDK-së, tani e VV-së, ka marr reagime të shumta nga të rinjët e PDK-së.

Në një postim në facebook, antari i PDK-së Rinor Azizi, ka reaguar me një foto duke kërkuar dorëheqjen e saj “Kthe mandatin e vjedhur!” ka shkruar ai.

Grainca, kishte deklaruar se iu bashkua Lëvizjes Vetëvendosje pasi nuk kishte hapësirë të mjaftueshme në PDK.

Partia Demokratike e Kosovës e ka shkarkuar nga të gjitha funksionet deputeten Adelinë Grainca, pasi ajo “tradhëtoi votën e elektoratit të PDK-së dhe e shiti votën e saj për ta votuar Vjosa Osmanin për presidente”.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat