Zv.ministri Sallahu viziton Qendrën Korrektuese në Dubravë dhe Qendrën e Paraburgimit në Pejë

Aktuale

Zv.ministri Sallahu viziton Qendrën Korrektuese në Dubravë dhe Qendrën e Paraburgimit në Pejë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 20:50
Foto nga takimi

Zëvendësministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu së bashku me këshilltaren politike të ministres, Valëza Sadriu, u takuan me drejtorin e Qendrës Korrektuese të Dubravës, Ismajl Dibrani, dhe ushtruesin e detyrës së drejtorit të Qendrës së Paraburgimit në Pejë, Jeton Mehmetaj.

Në këto takime zëvendësministri Sallahu u njoftua nga afër me punën dhe sfidat me të cilat ballafaqohen institucionet e sipër përmendura.

Me fokus të veçantë u diskutua rreth nevojave dhe kërkesave të të burgosurve, ato të shërbyesve korrektues dhe ndryshimet e nevojshme në këto institucione të cilat krijojnë pengesa për funksionimin efikas të brendshëm.

Zëvendësministri Sallahu u zotua se Ministria e Drejtësisë do të adresojë secilën kërkesë të ngritur gjatë këtyre diskutimeve, dhe se do të ndërmarrë hapat e nevojshëm për të zgjidhur sa më parë problemet me të cilat ballafaqohen institucionet korrektuese, të burgosurit dhe shërbyesit korrektues.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat