​Kusari Lila për fluksin e qytetarëve drejt Shqipërisë: U pa se ka hapësirë të rishikohen masat

Aktuale

​Kusari Lila për fluksin e qytetarëve drejt Shqipërisë: U pa se ka hapësirë të rishikohen masat

Më: 12 prill 2021 Në ora: 21:13
Mimoza Kusari-Lila

Ushtruesja e detyrës së shefes së grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza-Kusari-Lila ka arsyetuar fluksin e madh të qytetarëve drejt Shqipërisë.

Këtë e arsyeton duke thënë se statistikat që kanë, janë lëvizje të njëjta gjatë vikendit.

Kusari Lila ka thënë se ajo çka u pa në këtë javë, tregon se ka hapësirë të rishikohen masat, përfshirë edhe testimin.

Ajo në Debat plus në takimet e vikendit, ministrat kanë prezantuar punën që synojnë ta bëjnë në 4 muajt e ardhshëm, brenda një viti dhe brenda 4 viteve e ardhshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat