Quni: 100 mijë vota i humbëm për këto arsyje

Aktuale

Quni: 100 mijë vota i humbëm për këto arsyje

Nga: D.RR Më: 12 prill 2021 Në ora: 23:33
Anton Quni

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni ka folur për hubmjen e 100 mijë votave të partisë së tij në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Quni thotë se ky proces ishte më i gjatë, por gjithësesi veçon tërheqjen e LDK-së nga koalicioni me VV-në dhe acarimi i raporteve me Vjosa Osmanin.

Mendoj që kjo daton më herët. Vijat e kuqe që ne i vënim me PDK-në dhe pastaj ndërtimi i koalicionit me të, ka ndikuar shumë në elektorat.

Pastaj tërheqja nga koalicioni me VV-në e në fund edhe shkarkimi i Vjosa Osmanit nga partia. Këtu ishte një kronologji në shpërputhje me votuesit tanë. Mendoj që këto ishin gabimet.", ka thënë Quni "Te Fidani", transmeton "Bota sot".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat