Asistenti i Albin Kurtit: Qeveria me Donika Gërvallën po e mbron Republikën e Kosovës

Aktuale

Asistenti i Albin Kurtit: Qeveria me Donika Gërvallën po e mbron Republikën e Kosovës

Nga: N. H Më: 13 prill 2021 Në ora: 18:18
Këshilli i Sigurimit

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, u është drejtuar anëtarëve të Këshillit të Sigurimit të OKB-së nga Prishtina, me mesazhin se Kosova është e gatshme të vazhdojë bisedimet me Serbinë, megjithëse kjo e fundit është përgjegjëse për masakrat e gjenocidin ë Kosovë e më gjerë.

Përkundër kërkesës së Rusisë që Ministrja e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla ta heqë flamurin e Kosovës nga prapavija, një gjë e tillë nuk ka ndodhur.

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje Arianit Beqiri, ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook, ku ka thënë se Qeveria Kurti po e mbron Kosovën dhe nuk merret vetëm me Shqipëri.

Ja shkrimi i tij:

Image
Arianit Beqiri

Qeveria Kurti po e mbrojka more Republikën e Kosovës e nuk po u merrka veç me Shqipëri.

Këqyre Këshillin e Sigurimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat