Kimete Berisha komenton deklaratën e Shefqet Krasniqit

Aktuale

Kimete Berisha komenton deklaratën e Shefqet Krasniqit

Nga: N. H Më: 14 prill 2021 Në ora: 00:11
Kimete Berisha

Opinionistja Kimete Berisha përmes një shkrimi në llogarinë e saj ka reaguar ndaj deklaratës së hoxhës Shefqet Krasniqi.

Berisha ka shkruar në profilin e saj në Facebook, se nuk preket aspak nga deklarata e Shefqet Krasniqit.

Ja shkrimi i saj:

Platoni e ka falenderuar Zotin: 'Faleminderit Zot që jam mashkull e jo femër';

(dhe Platonin e mësojmë në shkollë)

Çdo ditë në Lutjen e përditshme burri hebre

i falenderohet Zotit:

'Faleminderit Zot që s'jam grua'!

Shopenhauer, Aristoteli, Fridrih Niçe e shumë të tjerë (gati krejt filozofët), kanë qenë shovinistë dhe e kanë parë gruan si qenie inferiore.

S'di pse!

A është gruaja inferiore, apo burrit i duket e tillë!

Pse i dukesh dikujt inferiore pa qenë ti inferiore!

A jetojmë në dy realitete kontradiktore apo u dukemi 'atyre' inferiore shkaku se ata na duken neve 'superiorë'!

Se këtu një 'problem' është!

Se, superioritetin ndaj grave burrat e kanë të sinqert!

Nuk ta bën për inat, por thjesht të sheh të tillë, më të brishtë dhe më të dobët'!

Gruaja nuk është e lirë.

Më lehtë është të çlirosh një komb nga armiku, sesa ta çlirosh gruan nga pushteti i një burri.

Prandaj, nuk prekem aspak nga hoxha Shefqet Krasniqi, bile jam e sigurt se me duart e veta ma kish qitë një kafe, pa asnjë kompleks.

P.S. Qe sa herë po u them se Dashuria duhet të rishkruhet, por s'di pse s'po më merrni seriozisht!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat