Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë e Kosovës në rrugën drejt BE-së

Aktuale

Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë e Kosovës në rrugën drejt BE-së

Më: 14 prill 2021 Në ora: 13:23
Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë Tomas Szunyog

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë Tomas Szunyog, përmes një cicerime në Twitter, ka falënderuar kryeministrin e vendit Albin Kurti  i cili ka ndarë pikëpamjet e tij dhe planin e tij qeverisës me të.

Ai ka shtuar tutje se BE është e gatshme të ndihmoj qeverinë e Kosovës në rrugën e saj drejtë BE-së.

“Faleminderit kryeministrit Albin Kurti që ka ndarë pikëpamjet e tij me Zyrën e BE-së në Kosovë, në lidhje me planet e tij qeverisëse.

BE është e gatshme të mbështes Kosovën në rrugën e saj drejt të përafrimit me BE”, ka shkruar Szunyog.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat