“Fjalimi i Gërvallës ishte përmajtësor dhe tregoi të vërtetën para KS për gjenocidin dhe masakrat serbe në Kosovë”

Aktuale

“Fjalimi i Gërvallës ishte përmajtësor dhe tregoi të vërtetën para KS për gjenocidin dhe masakrat serbe në Kosovë”

Nga: A.SH Më: 14 prill 2021 Në ora: 13:25
Donika Gërvalla

Ish-deputeti i LDK-së, Adem Salihaj ka thënë se ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla mbajti një fjalim dhe qëndrim dinjitoz në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Sipas tij, ajo na bëri krenarë me fjalimin e saj i cili ishte përmajtësor dhe tregoi të vërtetën para KS për gjenocidin dhe masakrat serbe në Kosovë.

Postimi në Facebook:

Donika Gërvalla mbajti fjalim dhe qëndrim dinjitoz në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Fjalimi i saj ishte përmajtësor dhe tregoi të vërtetën para KS për gjenocidin dhe masakrat serbe në Kosovë.

Na bëri krenarë!

Respekt!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat