Kurti emëron edhe një zv/ministër

Aktuale

Kurti emëron edhe një zv/ministër

Më: 14 prill 2021 Në ora: 18:10
Bardhyl Dobrën dhe Albin Kurti

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar edhe një zv. minsitër.

Bardhyl Dobrën, u emrua zëvendësministër të Punëve të Brendshme.

“Bardhyl Dobra është në përfundim të doktoraturës, pranë Universitetit Gent në Belgjikë me temë “Administrata publike në shtete post-konflikt: rasti i Kosovës”.

I lindur më​ 17 shkurt 1986 në Drenas, përveç gjuhës shqipe, Bardhyli flet edhe gjuhën frënge dhe atë angleze”, thuhet në njoftimin e zyrës së kryeministrit dërguar mediave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat