“E kanë shndërrua Kosovën në Çernobil”, Mefail Bajqinovci tregon pse ndodhi kjo, “godet” opozitën

Aktuale

“E kanë shndërrua Kosovën në Çernobil”, Mefail Bajqinovci tregon pse ndodhi kjo, “godet” opozitën

Nga: N.Sh Më: 14 prill 2021 Në ora: 18:47
Mefail Bajqinovci

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka reaguar ndaj opozitës në Kosovë.

Ai përmes një postimi në Facebook, thotë se, po harron opozita që në të gjitha raportet ndërkombëtare Kosovën e paraqesin si vendi më i korruptuar.

Sipas tij, 120 gurthyes e kanë shndërruar Kosovën në Çernobil.

Ai thotë se kjo opozitë e ka sjellë shtetin në këtë pozitë.

Postimi i plotë:

Opozita po harron se të gjitha raportet ndërkombëtare e paraqesin Kosovën si vendi më i korruptuar.

Raporti i Progresit, raporti i Transparency International, raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit, pra të gjitha raportet ndërkombëtare tregojnë për korrupsion endemik.

Në 10800 kilometra katror i kemi mbi 120 gurëthyes, pra e keni shndërruar Kosovën në Çernobil.

Vet kjo opozitë e ka sjellë shtetin e Kosovës në këtë pozitë, ku për korrupsion dhe krim të organizuar krahasohemi me vendet Afrikane dhe të Amerikës Latine.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat