Spitalet e mbushura me pacientë me Covid-19, del raporti i fundit

Aktuale

Spitalet e mbushura me pacientë me Covid-19, del raporti i fundit

Më: 15 prill 2021 Në ora: 12:07
Foto ilustrim

Duke u bazuar në raportin e punës për ditën e sotme, në klinikat COVID të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës dhe në spitalet e përgjitshme po trajtohen 829 pacientë.

QKUK njofton se , 684raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, 41 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore, 656 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Në QKUK janë të shtrirë 348 pacientë:

295, të konfirmuar me Sars Cov-2Reklamë

19, në gjendje të rënduar

297, me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas klinikave:

Klinika Infektive, 114 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësia Sportive), 66 pacientë

Klinika Infektive III ( Interno), 51 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 81 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 3 pacientë

Mjekimi Intensiv -COVID, 21 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 12 pacientë

Në spitalet e përgjithshme janë të shtrirë 481 pacientë:

389- të konfirmuar pozitivë

22- në gjendje të rënduar shëndetësore

359- me oksigjeno-terapi

Numri i pacientëve të shtrirë, sipas spitaleve të përgjithshme:

Spitali i Prizrenit, 109 pacientë

Spitali i Gjakovës, 67 pacientë

Spitali i Pejës, 93 pacientë

Spitali i Gjilanit, 81 pacientë

Spitali i Ferizajt, 64 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 46 pacientë

Spitali i Vushtrrisë, 21 pacientë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat