Aliu priti në takim ambasadorin e Hungarisë ne Kosovë Jozsef Bencze

Aktuale

Aliu priti në takim ambasadorin e Hungarisë ne Kosovë Jozsef Bencze

Më: 15 prill 2021 Në ora: 15:02
Pamje nga takimi

Sot në takim ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu priti ambasadorin e Hungarisë në Kosovë Jozsef Bencze.

Ambasadori Jozsef Bencze e uroi ministrin Aliu për detyrën e re dhe i dëshiroi sukses në punën e tij duke theksuar rëndësinë e veçantë që e ka kjo ministri për mjedisin dhe infrastrukturën.

Si çështje kryesore në takim u diskutua për projektet që kanë të bëjnë me sigurinë në trafikun rrugor!

Ministri Aliu e falënderoi për vizitën dhe urimin ambasadorin, si dhe shprehi bindjen e tij që bashkëpunimi mes dy vendeve në fushën e infrastrukturës do të shtohet në të ardhmen

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat