Hoxha i drejtohet bordit të RTK-së: Pse po heshtni, shkarkojeni menaxhmentin, thirreni Prokurorinë

Aktuale

Hoxha i drejtohet bordit të RTK-së: Pse po heshtni, shkarkojeni menaxhmentin, thirreni Prokurorinë

Më: 16 prill 2021 Në ora: 21:01
RTK

Tre familjarë të vëllait të ish-presidentit Hashim Thaçit, Ganiut janë punësuar në Radio Televizionin e Kosovës (RTK). Raportohet se në RTK kanë punësuar djali, reja dhe vëllai i resë së Gani Thaçit.

Në lidhje me këto punësime, ka reaguar edhe kreu i Sindikatës së Punëtorëve të RTK-së, Fadil Hoxha i cili ka kërkuar reagim nga kryetari i Bordit të RTK-së lidhur me këto punësime që sipas Hoxhës janë të kundërligjshme.

Ai po ashtu ka ftuar edhe Prokurorinë e Kosovës që të merret me hetimet e punësimeve brenda RTK-së.

Postimi i plotë i Hoxhës:

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat