Lajmërohet Driton Selmanaj, reagon ashpër ndaj qeverisë - ka një thirrje për patriotët shqiptarë

Aktuale

Lajmërohet Driton Selmanaj, reagon ashpër ndaj qeverisë - ka një thirrje për patriotët shqiptarë

Nga: A.Morina Më: 17 prill 2021 Në ora: 16:45
Driton Selmanaj

Edhe deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka reaguar në lidhje me përfshirjen e Prokurorisë së Shtetit, në publikimin e dokumentit të Ministrisë së Shëndetësisë në lidhje me vaksinat.

Selmanaj këtë e cilësoi si mendësi totalitare dhe bëri thirrje që të këputen rrënjët e kësaj mendësie.

“Patriotë shqiptarë, qofshi prokurorë apo gjyqtarë, policë apo agjentë të AKI-së, politikanë apo funksionarë publik, gazetarë apo aktivistë të shoqërisë civile, mblidhni forcat dhe REFUZONI këtë mendësi”, shkroi Selmanaj në Facebook, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Ju kemi thënë me kohë!.

Mendësia totalitare nuk din ndryshe. Fillimisht ju lëshohen në qafe mediave dhe zërave kritikë, pastaj i kapin organet e ndjekjes dhe organet e drejtësisë dhe në fund ballafaqohen me një shoqëri pa imunitet dhe pa forcë reaguese.

Prandaj sa nuk është vonë, këtë mendësi duhet ndal dhe duhet këput rrënjët që në nismën e saj.

Ky vend dhe kjo shoqëri mendësinë totalitare e ka arkivuar si periudhën më të errët të historisë!

Patriotë shqiptarë, qofshi prokurorë apo gjyqtarë, policë apo agjentë të AKI-së, politikanë apo funksionarë publik, gazetarë apo aktivistë të shoqërisë civile, mblidhni forcat dhe REFUZONI këtë mendësi.

Kosova është vendi ynë i shtrenjtë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat