MSH ndalon organizimin e dasmave

Aktuale

MSH ndalon organizimin e dasmave

Më: 18 prill 2021 Në ora: 22:07
Foto ilustruese

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin e ri për masat kundër Covid-19, të propozuar nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas këtij vendimi ndalohet organizimi i dasmave.

“18. Ndalohen të gjitha grumbullimet me rrezikshmëri të lartë të shpërndarjes së infeksionit, me më shumë se 30 persona (mbledhjet, seminaret, trajnimet).

Pavarësisht numrit të personave, mbajtja e pritjes për ngushëllim/krye shëndoshë dhe organizimi i dasmave ndalohet”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat