Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit, ky është rendi i ditës

Aktuale

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit, ky është rendi i ditës

Më: 19 prill 2021 Në ora: 17:16
Foto ilustrim

Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet të martën, ndërkaq në rend dite për diskutim do të jenë dy pika.

Në njoftimin për media nga Kuvendi, bëhet e ditur se Kryesia mblidhet në orën 11:00.

Në rend të ditës do të jenë miratimi i procesverbaleve nga mbledhjet e mëparshme të Kryesisë së Kuvendit dhe përgatitjet për seancë të re plenare.

Ky është rendi i plotë i ditës:

I. Miratimi i procesverbaleve nga mbledhjet e mëparshme të Kryesisë së Kuvendit,

II. Përgatitjet për Seancë të re plenare:

1.      Deklarimet jashtë rendit të ditës,

2.      Pyetjet parlamentare,

3.      Miratimi i procesverbaleve nga seancat e mëparshme,

4.      Ndryshimi dhe plotësimi i Vendimit nr. 08-V-006, dt. 02.04.2021 për formimin e komisioneve parlamentare,
5.      Shqyrtimi i parë i Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e  Kodit nr. 04/L-123 të Procedurës Penale, i ndryshuar dhe plotësuar me Ligjin Nr. 06/L -091.

III. Shqyrtimi i propozimeve dhe i kërkesave

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat