Kurti takon shefin e EULEX-it, kërkojnë aktivizim më të madh të prokurorive në luftën kundër korrupsionit

Aktuale

Kurti takon shefin e EULEX-it, kërkojnë aktivizim më të madh të prokurorive në luftën kundër korrupsionit

Më: 19 prill 2021 Në ora: 20:58
Albin Kurti dhe Lars Gunnar Wigemark.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit (EULEX), Lars Gunnar Wigemark.

Kryeministri Kurti dhe Wigemark biseduan për situatën aktuale në Kosovë dhe për vazhdimin e bashkëpunimit në fushën e sundimit të ligjit.

Wigemark tha se EULEX-i është i përkushtuar për të vazhduar përkrahjen për institucionet dhe për forcimin e rendit dhe ligjit në Kosovë.

Të dy bashkëbiseduesit u pajtuan që duhet aktivizim më i madh i prokurorive të Kosovës në luftimin e krimit dhe korrupsionit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat