Deputeti Abazi takohet me ambasadorin Abbott

Aktuale

Deputeti Abazi takohet me ambasadorin Abbott

Nga: A.SH Më: 20 prill 2021 Në ora: 16:13
Foto nga takimi

Deputeti i VV-së, Haki Abazi ka takuar sot ambasadorin e Britanisë në Kosovë, Nicholas Abbott.

Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Abbott kemi diskutuar për mundësinë unike të krijuar dhe potencialitetin për të bashkëpunuar në nivelin e komisioneve të punëve të Jashtme të vendeve, përkrahjen konkrete të tre projekteve prioritare të Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

Postimi në Facebook:

Takim jashtëzakonisht i frytshëm me Ambasadorin e Britanisë Madhe shkelqësinë e tij z. Nicholas Abbott. Me një frymë e cilësim të përbashkët exploruam mundësinë unike të krijuar dhe potencialitetin për të bashkëpunuar në nivelin e komisioneve të punëve të Jashtme të vendeve, përkrahjen konkrete të tre projekteve prioritare të Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme dhe Diasporë.

Bota e diplomacisë, njohuritë për zhvillimet në botë dhe instrumentet e diplomacisë të kombinuara me inovacion dhe kreativitet, mundësojnë tejkalimet përtej ngushtësisë gjeografike apo limitimeve tjera dhe integrojnë edhe vendet e vogla si Kosova në arënën ndërkombetare.

Bisedat në vazhdim dhe puna konkrete e përbashkët do të fokusohet pikërisht në prezantimin e modeleve të reja e inovative të depërtimit të barrierave dhe vështërsive me të cilat po përballet vendi ynë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat