U tha se “Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në”, vjen reagimi nga Vetëvendosje

Aktuale

U tha se “Qeveria Kurti u është sulur mediave, dëshiron ta mbyllë RTK-në”, vjen reagimi nga Vetëvendosje

Nga: N. H Më: 20 prill 2021 Në ora: 20:56
Albin Kurti

U raportua se agjencia Austriake e Lajmeve (APA) e ka publikuar një shkrim lidhur me presionin ndaj mediave në Kosovë.

Aty u tha se kinse Qeveria Kurti u është sulur mediave, dhe dëshiron ta mbyllë RTK-në.

Mirëpo, këto informacione janë dematuar nga Arianit Beqiri, asistent i kryeministrit Albin Kurti.

Ai ka thënë se mediet që raportuan këtë lajm, “po rrejnë”

Ja shkrimi i tij:

RTK, Insajderi, Express sërish PO RREJNË!

Qysh kish me pasë thanë ai që kanë pasë qejf këta për me e pasë si shef po ai veç i përdorke për interesa të veta: Not true.

 

RTK, Insajderi, Express sërish PO RREJN! Qysh kish me pasë thanë ai që kanë pasë qejf këta për me e pasë si shef po ai veç i përdorke për interesa të veta: Not true.

Posted by Arianit Beqiri on E martë, 20 April 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat