Ndërron jetë veprimtari i LDK-së, Anton Quni jep lajmin e hidhur

Aktuale

Ndërron jetë veprimtari i LDK-së, Anton Quni jep lajmin e hidhur

Nga: N. H Më: 21 prill 2021 Në ora: 11:56
Lidhja Demokratike e Kosovës

Ka ndërruar jetë prof.Ridvan Hoxha, veprimtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), përcjell “Bota sot”.

Lajmin e ka bërë me dije kryetari i degës së LDK-së në Prizren, Anton Quni, përmes një kumtese për media.

Ai ka thënë se ikja e profesorit Hoxha kaq e papritur ka tronditur rëndë të gjithëve.

Ja shkrimi i tij:

Paske ikur në përjetësi prof.Ridvan Hoxha!

- Ikja jote kaq e papritur na tronditi rënd të gjithëve. Në takimin e fundit të partisë ishe i mbushur me energji e pozitivitet, kërkoje më shumë angazhim të të gjithë neve, e sot paske mbyllur sytë përgjithmonë, duke na lënë të mërzitur e me lot në sy.

Do të mbahesh mend për kontributin tënd të madh në jetën publike dhe në arsimimin e brezave.

Lidhja Demokratike e Prizrenit, prej tash është më e varfër pa ty, pa kontributin tënd të pazevendësueshëm. Neve kolegëve do të na mungojnë bisedat miqësore, humori yt i hollë, dashamirësia dhe bashkëpunimi i sinqert kolegial. Do të na mungoi prezenca jote në takime e aktivitete, do të na mungojnë propozimet, idetë e kritikat tua konstruktive.

E vështirë pë ta besuar se nuk do të jesh më në mesin tonë.

Njeri i mirë, i sinqert e me vlera të larta njerëzore, prehu i qetë në jetën e përtejme.

LDK-ja në Prizren shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjen Hoxha, komunitetin politik e arsimor në Prizren.

Bashkëndjejmë dhimbjen për humbjen e më të dashurit tuaj e kolegut tonë.

Dritë i bëftë shpirti në amshim!

LDK - Prizren

Kryetar,

Anton Quni

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat