“Tre deputetët e Albin Kurtit vendimtarë për Shqipërinë!”

Aktuale

“Tre deputetët e Albin Kurtit vendimtarë për Shqipërinë!”

Nga: N.Sh Më: 21 prill 2021 Në ora: 22:57
Albin Kurti

Të dielën mbahen zgjedhjet në Shqipëri.

Sipas sondazheve është një rezultat shumë i ngushtë i dy partive rivale atje.

Analisti politik Sulejman Mehazi, thotë se, tre deputetët e Albin Kurtit janë vendimtarë për të të rrëzuar Edi Ramën.

Sipas tij, Edi Rama dhe Lilzim Basha janë në 2% diferencë, ndërsa tre deputetët e LVV-së që garojnë atje mund ta çojnë Ramën në opozitë.

Postimi i Mehazit:

Pas zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri, fati i qeverisë së re do varet prej tre deputetëve të Albin Kurtit, sondazhet tregojnë ngushtësi 2% në mes Edi Ramës e Lulzim Bashës, tre deputetët e LVV-së mund ta çojnë Ramën në opozitë!

Sa mirë do bëhej për Shqipërinë tre deputetët e Albin Kurtit të fitonin, dhe ja Rama në opozitë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat