​Abdixhiku takohet me Wigemark

Aktuale

​Abdixhiku takohet me Wigemark

Më: 22 prill 2021 Në ora: 13:37
Foto nga takimi

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka pritur sot në takim shefin e misionit të BE-së për sundimin e ligjit në Kosovë - EULEX, Lars Gunnar Wigemark.

Të cilin e njoftoi mbi pozicionin dhe programin e LDK-së për fushën e drejtësisë si dhe rolin konstruktiv të kësaj partie si parti opozitare në Kuvendin e Kosovës.

Ambasadori Wigemark shprehu gatishmërinë për të vazhduar mbështetjen e institucioneve të Kosovës në rrugëtimin e tyre në sundimin e ligjit.

Po ashtu, gjatë këtij takimi u diskutua për thellimin e bashkëpunimit me qëllim të avancimit të sundimit të ligjit në vendin tonë dhe procesin e integrimit evropian. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat