A do të organizojë PDK protesta kundër qeverisë Kurti?

Aktuale

A do të organizojë PDK protesta kundër qeverisë Kurti?

Më: 23 prill 2021 Në ora: 00:23
PDK

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka folur për vendimet e fundit të Qeverisë Kurti, për të cilat ka thënë se nuk janë të duhurat për qytetarët.

Hoxhaj ka thënë se partia e tij do të vazhdojë të bëjë opozitë në Kuvend, në media dhe teren, por i njëjti ka mohuar se do të ketë organizim të protestave.

“Jo protesta nuk do të organizojmë.

Ne jemi opozitë dhe do të jemi opozitë e Qeverisë në Kuvend, në media dhe në terren”, shtoi Hoxhaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat