Akuza e rëndë: Këta persona hartuan planin e vrasjeve politike, ja kush ishin vrasësit me pagesë

Aktuale

Akuza e rëndë: Këta persona hartuan planin e vrasjeve politike, ja kush ishin vrasësit me pagesë

Nga: P.R Më: 5 maj 2021 Në ora: 20:36
Viktimat e vrasjeve politike në Kosovë

Kryetari i LDK-së në Gjermani, Osman Ferizi, përmes një postimi në facebook ka hedhur akuza të rënda.

Ai ka përmendur me emër ata të cilët, sipas tij janë vranë anëtarët e LDK-së.

“Këto dy ditë po dëgjojmë dhe lexojnë reagime dhe lehje qenesh kundër z. Donika Gërvalla-Schwarz, e cila ka kurajon dhe guximin të kërkoi ngjarjen e turpshme dhe tradhtare të vrasjeve politike të figurave të nderuara të LDK-së, eprorë dhe ushtarak të krahut institucional dhe gazetar që denoncuan këto vrasje makabre. E gjithë kësaj i ka parapri një plan dhe strategji e përgatitur mirë nga pushteti i Tiranës (Nano- Klosi), me krerët e të majtës Enveriste në Mërgatë (Xh. Haliti, I. Kelmendi, B. Islami, H. Thaçi...) për eliminimin dhe dobësimin e të djathtës LDK-së dhe ish presidentit historik Dr. I. Rugova”, shkruan Ferizi, përcjellë “Bota sot”.

Postimi i plotë:

Hetim ndërkombëtar për organizatën kriminale SHIK, dhe partitë e PAN-it dhe hajnat e Rognerit dhe Fondet e Luftës.

Këto dy ditë po dëgjojmë dhe lexojnë reagime dhe lehje qenesh kundër z. Donika Gërvalla-Schwarz, e cila ka kurajon dhe guximin të kërkoi ngjarjen e turpshme dhe tradhtare të vrasjeve politike të figurave të nderuara të LDK-së, eprorë dhe ushtarak të krahut institucional dhe gazetar që denoncuan këto vrasje makabre.

E gjithë kësaj i ka parapri një plan dhe strategji e përgatitur mirë nga pushteti i Tiranës (Nano- Klosi), me krerët e të majtës Enveriste në Mërgatë (Xh. Haliti, I. Kelmendi, B. Islami, H. Thaçi...) për eliminimin dhe dobësimin e të djathtës LDK-së dhe ish presidentit historik Dr. I. Rugova.

Po kjo garniturë politiko-kriminale ka bërë PUÇ mbi organizimin e UÇK-së si brenda dhe jashtë,

-Ju përpiluat LISTAT e ZEZA, për eliminim fizik e politik të atyre që sot akuzohi nga Haga,

- Ju vrarë, bletë dhe kërcënuat dëshmitar,

- Ju vratë kol. dhe MM se Luftës Ahmet Krasniqin,

- Pse janë në burg dhe çka deklaruan vrasësit me pagesë Shkumbin Mehmeti, Bedri Krasniqi, Florim Ejupi, të vrarët Ruzhdi Shaqiri, Agron Sylejmani, Qerim Kelmendi, kush i paguante dhe kë kishin në thumb për ta vrarë, kush fshihet pas tyre dihet, janë kapsit dhe hajdutet milioner të Shtetit që 20-vite,

- Pse derdhin lotë krokodili për Gjykatën e Hagës, aty janë gjyqtar dhe prokuror nga shtetet mike nga (SHBA, Gjermani, Angli, Francë), janë me integritet dhe profesionist të njohur,

-Pse kanë frikë nga Gjykata nëse janë të pastër, pse paguhen MILIONA për mbrojtje, ata akuzohen për vrasjen e Shqiptarëve dhe jo Serbëve,

-Pse nuk i shpenzojnë milionat e vjedhura, zhvatur nga Shteti,

-Në Hagë është mashtrim sepse aty nuk akuzohet UÇK-së por individ që në emër të UÇK-së kanë kryer veprime kriminale kjo dokumentohet nga shërbimet e Gjermanisë dhe SHBA,

- Pasiqë qenkan “Patriot“, pse nuk e paditen Serbinë për krime dhe gjenocid ndaj Shqiptarëve,

- Çka ju ofroi Shteti familjeve të vrarëve pos punësime për të ua mbyllë gojën dhe ndonjë post,

Pse hesht LDK e cila është e goditur, dhe ish kryetari z. Mustafa paturpshëm kërkon nga Shteti garanci për lirim dhe mbrojtje në liri, ndërsa në fushatë elektorale për vota thoshte SHIK-u kriminal dhe PDK-së zhvatëse e Shtetit dhe mbrojtëse e krimit, mashtrim se jo mahi.

Ai që ka gjak e gjen Shqiptari kurrë nuk thotë që UÇK është kriminale, por janë element dhe eksponent kriminal, haraqëgji që e njollosen atë gjak e sakrificë sublime të bijve dhe bijave të Kosovës.

KRIMI KA EMËR - MOS NDËSHKIM NGA DREJTËSIA!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat