Haliti: Haxhiu s’është e zonja me bë Vetingun

Aktuale

Haliti: Haxhiu s’është e zonja me bë Vetingun

Më: 7 maj 2021 Në ora: 23:17
Xhavit Haliti

Xhavit Haliti nga PDK mendon se ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu nuk është e zonja ta bëjë Vetingun në Kosovë.

‘’S’është e zoja me ba Vetingun. As profesionalisht e as informacion s’ka Juristat e mirë e gjermanët e bëjnë, ata dinë si. Nëse do me luftu korrupsionin, çfarë mekanizma ke përdorë’’, tha ai.

‘Ke vendos një ide tënden për autoritet dhe mendon 10 vetë me i futë në burg të cilën pas 6 muajve dalin të pafajshëm se nuk besoj që kanë fakte’.

‘Nëse kryeministri vendos kontroll ndaj vetes, kurrë s’ka me ndodh tek të tjerët’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat