Gastronomët sërish paralajmërojnë protesta: Nuk nënshtrohemi pasi u harruam

Aktuale

Gastronomët sërish paralajmërojnë protesta: Nuk nënshtrohemi pasi u harruam

Më: 9 maj 2021 Në ora: 22:38
Foto

Kryetari i Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës, Petrit Kllokoqi, ka paralajmëruar protesa sërish duke thënë se po anashkalohen, e po harrohen nga Qeveria e Kosovës.

Kllokoqi ka kërkuar hapjen e plotë të sektorit të tyre, teksa u shpreh që vendet fqinje po hapen.

“U betuan që nëse ulen rastet orari do të ndryshoj dhe masat do të zbuten, ndërsa as në takim nuk na ftuan – GASTRONOMËT U ANASHKALUAN”.

Njoftimi i plotë pa ndërhyrje:

Te Dashur Gastronom
Fillimi me Qeverisjen e re ishte i rende i cili na mbylli per 12 dite – GASTRONOMET PRANUAN
Per 7 dite takime me ta , u dakorduam qe do ti respektojm masat – GASTRONOMET RESPEKTUAN
U betuan qe ne fillim te muajit Maj kane me na subvencionu per 15 ditet e para te muajit Prill, ndersa tash jemi me 10maj, GASTRONOMET U HARRUAN
U betuan qe nese ulen rastet orari do te ndryshoj dhe masat do te zbuten, ndersa as ne takim nuk na ftuan – GASTRONOM U ANASHKALUAN
Shqiperia u hap
Mali i zi u hap
Serbia po hapet
Bota po hapet
Festivalet kane fillu ne Mal te Zi , Shqiperi e Serbi …
Maskat po hiqen , masat u hiqen , klubet e nates po hapen , dasmat po mbahen , kengetart kane bere datat ne Shqiperi , rezervimet e sallav jane bere …
Ne S’KEMI ENDE VAKSINA , ne jemi ende te mbyllur , ne s’kemi plan per veren …
Ne nuk i’u nenshtruam as Qeverise se kaluar, ku mbajtem 3 protesta, dhe nuk do i nenshtrohemi as kesaj Qeverie.
DUAM VAKSINEN E LIRISE !

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat