Shtohet numri i fluturimeve nga Gjermania dhe Zvicra në drejtim të Kosovës

Aktuale

Shtohet numri i fluturimeve nga Gjermania dhe Zvicra në drejtim të Kosovës

Më: 11 maj 2021 Në ora: 23:28
Aeroporti i Prishtinës

Është shtuar numri i fluturimeve në drejtim të Kosovës nga shtete si Zvicra dhe Gjermania.

Kjo është konfirmuar nga Zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës, Valentina Gara.

“Që nga heqja e karantinës nga shteti zviceran për udhëtarët nga Kosova janë shtuar rreth 40 fluturime shtesë gjatë muajit maj, ndërsa nëse i referohemi fluturimeve deri më datën 13 janë shtuar rreth 16 fluturime”, është shprehur Gara.

“Dy fluturime janë shtesë nga Gjermania deri më datën 13”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat