​Orlando: Shpresojmë që fryma e Ramazanit të mbizotërojë në Kosovë dhe në botë

Aktuale

​Orlando: Shpresojmë që fryma e Ramazanit të mbizotërojë në Kosovë dhe në botë

Më: 13 maj 2021 Në ora: 10:44
Foto ilustrim

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ua ka uruar festën e Fitër Bajramit, të gjithë atyre që festojnë në Kosovë, Itali dhe më gjerë.

“Shpresojmë që fryma e Ramazanit të mbizotërojë në Kosovë dhe në botë.

Duke sjellë harmoni dhe paqe shumë të nevojshme mes kulturave dhe komuniteteve”, ka shkruar ai në Twitter. 

Sot muslimanët festojn Fitër Bajramin dhe liderët po i urojn ata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat