Agim Bahtiri paralajmëron shkarkim të ri

Aktuale

Agim Bahtiri paralajmëron shkarkim të ri

Më: 15 maj 2021 Në ora: 21:35
Agim Bahtiri

Konkursi për drejtorë të disa shkollave në Mitrovicë solli mospajtime mes kryetarit të komunës Agim Bahtiri dhe Drejtorit të Arsimit, Ismet Ferizi.

Ky i fundit thotë se shefi i tij nuk u pajtua me emrat e përzgjedhur për këto pozita nga komisioni. I pakënaqur me procesin këtij ia përmendi edhe shkarkimin.

Ferizi i tha Klan Kosovës përmes telefonit se i është kërkuar që të hënën të dalë në punë, por se është duke e shqyrtuar një gjë të tillë.

Bahtiri, i kontaktuar nga televizioni për këtë çështje, e mbylli telefonin kur e mori vesh pyetjen dhe nuk u lajmërua më.

Një ndërhyrje të tillë të mundshme në kësi procesi shoqëria civile në këtë qytet e sheh me shqetësim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat