Kurti e uron kryeministrin e ri të Izraelit

Aktuale

Kurti e uron kryeministrin e ri të Izraelit

Më: 14 qershor 2021 Në ora: 14:56
Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka uruar për detyrën kryeministrin e ri izraelit, Naftali Bennett.

Kurti përmes një postimi në Twitter, ka thënë që pret që të thellohet marrëdhënia mes dy popujve.

“Urime kryeministri i ri i Izraelit, Naftali Bennett.

Pres që të punojmë së bashku për të forcuar marrëdhëniet dypalëshe midis dy vendeve tona dhe për të thelluar miqësinë mes popujve tanë”, ka shkruar Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat