Ndryshimi që sot ndodhi në Kuvendin e Kosovës

Aktuale

Ndryshimi që sot ndodhi në Kuvendin e Kosovës

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 21:30
Fitore Pacolli

Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, ka njoftuar se në komisionin parlamentar ku ajo bënë pjesë ajo ka ndryshuar diçka.

Pacolli, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se me unanimitet të plotë, deputetët kanë vendosur që të ndryshojnë emrin e komisionit.

Nga Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis, Planifikim Hapësinor dhe Infrastrukturë në Komisioni për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim.

"Tani vetëm na mbetet të sigurojmë votat e mjaftueshme në seancë" shkruan Pacolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat