Geci ‘shpërthen’ kundër Baton Haxhiut – publikon detaje për projektin e tij për ndarjen e Kosovës

Aktuale

Geci ‘shpërthen’ kundër Baton Haxhiut – publikon detaje për projektin e tij për ndarjen e Kosovës

Nga: N.Sh Më: 24 korrik 2021 Në ora: 10:24
Halil Geci dhe Baton Haxhiu

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci ka reaguar ashpër ndaj gazetarit Baton Haxhiut.

Geci përmes një shkrimi dërguar gazetës “Bota sot”, thotë se, Haxhiu është argat i UDB-së dhe spiun i UÇK-së, si dhe përkrahës dhe autor i projektit të Sorrosit, Edi Ramës dhe Vuçiqit për ndarjen e Kosovës.

Këto akuza Geci i bëri pas kritikave që Haxhiu i ka bërë presidentes Vjosa Osmani.

“Kryepogllavicat e të gjitha këtyre tradhtarëve qëndron treshja shqiptare Kristaqi i Greqisë, Hashimi i Rusisë, dhe Botoni alias Stanishiqi i Beogradit si dhe grupi i valltarëve tupangjive dhe defatoreve të LDK-së i udhëhequr nga Isa Mutafa, Lutfi Haziri, Agim Veliu e kanë sjellur Kosovën në buzë shpërbërjes sot tallagjitisin dhe mundohen mi bë mutin pet lakrori”, shkruan ndër tjera Geci në shkrimin e tij.

Ky është shkrimi i Halil Gecit:

Baton Haxhiu alias Stanishiqi i Beogradit mentori i Kristaqit argati i UDB-së, spiuni i UÇK-së, jaran i tradhtarit Hashim Brojes njëri ndër përkrahësit dhe autor i projektit të Sorrosit, Edi Kristaqit dhe Vuçiqit për ndarjen e Kosovës qenka munduar të thotë diçka  për Vjosa Osmanin dhe s’paska thënë asgjë, veçse i paska  hallakat krimbat që kundërmojnë në konakun e tij dhe të spiunëve të tyre defatoreve dhe tupangjive që dje fotografoheshin me Vjosën ta marrin ndonjë votë në kurriz te saj e pas pak dite filluan ta shajnë nga interesat e ulëta që kanë tradhtaret e atdheut, ata që dje e shanin Hashimin e projektin e tij e lartësonin, ata që dje thonin ishalla e merr Serbia deri te Xhamia e madhe, ata që e rrëzuan qeverinë LDK-PDK për tua ndërtuar Vuçiqi me listën serbe, ata që kanë spiunuar natë e ditë shokët e tyre ndërsa e kanë krijuar Gjykatën Speciale, të tillët kenë do që e shajnë avytu bën be se njeri ma të mirë se aj që e shajnë këta tradhtar nuk ka.

Kryepogllavicat e të gjitha këtyre tradhtarëve qëndron treshja shqiptare Kristaqi i Greqisë, Hashimi i Rusisë, dhe Botoni alias Stanishiqi i Beogradit si dhe grupi i valltarëve tupangjive dhe defatoreve të LDK-së i udhëhequr nga Isa Mutafa, Lutfi Haziri, Agim Veliu e kanë sjellur Kosovën në buzë shpërbërjes sot tallagjitisin dhe mundohen mi bë mutin pet lakrori.

Stanishiqit i them rri mos ... se ty dhe të përmendurit e këtij shkrimi ju njeh Kosova si tradhtar të atdheut...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat