Ende me keqpërdorime të ujit të pijshëm

Aktuale

Ende me keqpërdorime të ujit të pijshëm

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 17:23
Foto ilustrim

Uji po keqpërdoret në forma të ndryshme.

Kështu po thonë nga Kompania Rajonale e Ujësjellësit ‘Prishtina’.

Forma më e zakonshme e keqpërdorimit të ujit dhe zënja në flagrancë është lidhja/kyçja/ ndërhyrja ilegale në sistemin e rrjetit të ujësjellësit, të cilat po e pengojnë furnizimin e rregullt me ujë në disa zona.

Pamjet që shihni janë të kyçjeve ilegale në banesat e vjetra në fshatin Bresje dhe disa banesave në rrugën " Tahir Zemaj" në Fushë Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat