Ministrja e Mbrotjes së Danimarkës viziton KFOR-in në Prishtinë

Aktuale

Ministrja e Mbrotjes së Danimarkës viziton KFOR-in në Prishtinë

Më: 31 korrik 2021 Në ora: 13:50
Foto

Ministrja e Mbrojtjes së Danimarkës, Trine Bramsen, është takuar me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Günter Schopf, në shtabin e KFOR -it në Prishtinë.

Ata shkëmbyen pikëpamjet e tyre për situatën e përgjithshme të sigurisë në Ballkanin Perëndimor.

Ata nënvizuan bashkëpunimin pozitiv dhe të ngushtë që KFOR mban me institucionet lokale.

Ndërkaq, zëvendëskomandanti i KFOR-it shprehi mirënjohjen e tij për ministren për profesionalizmin dhe përkushtimin e lartë të ushtarëve danezë brenda KFOR-it

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat