Hoxha: Stop produkteve të huaja

Aktuale

Hoxha: Stop produkteve të huaja

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 15:24

Sejdi Hoxha nga Partia Demokratike e Kosovës, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka kërkuar që të konusmohen produktet vendore, derisa ka shkruar se Kosova këtë vit ka importuar mallra në vlerë prej 300 milionë euro nga Rusia dhe Kina, si dhe nga vendet e tjera që nuk enjohin Kosovën.

Postimi i plotë:      

A po i #tjetërson pushteti njerëzit?

Kosova këtë vit ka importuar mallra në vlerë rreth 300 #milionë euro nga #Rusia dhe #Kina si vende që nuk e njohin shtetin tonë. Derisa #produktetSerbe kan shënuar rritje të importit, vlera e tyre arrin në 200 #milionë euro.

#STOP produkteve të huaja,

#Duaje tënden,

#Bashkimi me Shqipërinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat