Publikohen fotot/Largohen edhe disa shtetas afganë nga Kosova

Aktuale

Publikohen fotot/Largohen edhe disa shtetas afganë nga Kosova

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 17:00
Foto nga vendi i ngjarjes

Këtë të diel janë larguar edhe disa qytetarë nga Afganistani të cilët kanë qenë të strehuar në Kosovë.

Këtë e ka konfirmuar Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, por që nuk ka treguar se cili është numri i atyre që kanë lënë Kosovën.

Sapo përshëndetëm qytetarë afganë, të cilët ishin të strehuar përkohësisht në Kosovë si pjesë e marrëveshjes sonë më Qeverinë e SHBA-së”, është shprehur Sveçla.

Image

Kosova do të vazhdojë të strehojë dhe t’i mbrojë qytetarët afganë, derisa atyre t’u sigurohet vend më i sigurt dhe strehim i qëndrueshëm në vende tjera të sigurta”.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat