Ky është personi që akuzohet për vrasjen e Kolonel Ahmet Krasniqit

Aktuale

Ky është personi që akuzohet për vrasjen e Kolonel Ahmet Krasniqit

Nga: H.O. Më: 21 shtator 2021 Në ora: 08:36
Ahmet Krasniqi

U bën 23 vite që nga vrasja e kolonel Ahmet Krasniqit, Ministrit të parë të Mbrojtjes në Kosovë. Vrasësit e tij nuk u zbuluan asnjëherë, pavarësisht se kanë kaluar dy dekada që nga koha kur ndodh vrasja që tronditi gjithë kombin shqiptar.

Megjithatë është përmendur një emër si fajtor i mundshëm për vrasjen e kolonelit. Ish kryeministri shqiptar Sali Berisha ka akuzuar Fatos Klosin, për vrasjen e Ahmet Krasniqit.

Berisha thotë se Klosi ka qenë i shoqëruar me dy oficerë të SHIK-ut, aty ku ka ndodhur vrasja.

“Ahmet Krasniqi është eliminuar absolutisht kryekëput me ndërmjetësimin e Fatos Klosit, shef i Shërbimit Informativ. 100 %. Ai shoqërohej nga dy oficerë të SHIK-ut. Ata kanë qenë aty. Vrasësit me 90 % (gjasa) janë përzgjedhur nga SHIK-u. Nuk e di me saktësi se kush kanë qenë. Ai ishte i sistemuar nga Shërbimi Kombëtar dhe nën mbikëqyrje të tij”, ka deklaruar Berisha disa herë nëpër media.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat