Shtetet e Quintit i shkojnë Kurtit në zyre, Miftaraj thirrje për mbështetje ndaj kryeministrit

Aktuale

Shtetet e Quintit i shkojnë Kurtit në zyre, Miftaraj thirrje për mbështetje ndaj kryeministrit

Nga: G.B Më: 21 shtator 2021 Në ora: 12:16
Albin Kurti

Ehat Miftaraj nga IKD ka thënë se shtetet e Quintit i kanë shkuar në zyre Kurtit.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se beson se Kurti nuk do të bëjë kompromis dhe do të mbajë qëndrimin për targat, përcjell Bota sot.

Ai ka bërë thirrje që opozita e shoqëria civile ta mbështesin kryeministrin, pasi dialogu ka kuptim kur të dy palët trajtohen të barabarta.

Postimi i plotë:

Shtetet e Kuintit i shkojnë në zyre Kurtit.

Kurti besoj se do të mbajë qëndrimin për targat dhe nuk do të bëjë kompromis.

Pozitë, opozitë dhe shoqëri civile duhet t'i qëndrojnë dhe ofrojnë mbështetje Kryeministrit. Dialogu ka kuptim kur dy palët trajtohen të barabarta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat