Përplas hoxhallarët deklarata për beqarët

Aktuale

Përplas hoxhallarët deklarata për beqarët

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 15:37
Irfan Salihu

Irfan Salihu, imami, ka tronditur opinionin me një deklaratë të thënë.

Sipas tij, ekziston një hadith nga Pejgamberi Muhammed, në të cilën thuhet se beqarët janë njerëzit më të urryer te Zoti dhe si i tillë nuk duhet të vdes.

Mirëpo, fjalët e Irfanit po i kundërshton hoxha Ahmed Kalaja.

Përmes një video të hedhur në Youtube, Kalaja tha se një hadith i tillë nuk ekziston.

“Në gjitha hadithet ku përmenden beqarët ose janë të dobëta ose të trilluara. E kjo e fundit është trilluar” tha Kalaja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat