Sot të gjithë jemi me kryeministrin, thirrje Kurtit: Qetë e me zgjuarsi, nuk duhet rënë në provokim

Aktuale

Sot të gjithë jemi me kryeministrin, thirrje Kurtit: Qetë e me zgjuarsi, nuk duhet rënë në provokim

Nga: G.B Më: 25 shtator 2021 Në ora: 15:07
Albin Kurti

Gazetari Arben Ahmeti ka thënë se sot të gjithë jemi me kryeministrin e Kosovës dhe lutemi për mendjemprehtësi e gjakftohtësi.

Përmes një postimi në Facebook, ai i ka thënë kryeministrit që të veprojë qetë dhe me zgjuarsi, pasi e ka gjithë Kosovën pas, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se ajo që po ndodh në veri është skenar i njohur dhe nuk duhet rënë në provokime.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

Sot, të gjithë ne, pa dallim, jemi me Kryeministrin e Kosovës (jo me Albinin). Lutem për mendjemprehtësi e gjakftohtësi. Qetë e me zgjuarsi kryeministër, në këtë cështje e gjithë Kosova është me ty.

Ajo që po ndodh në veri është skenar i njohur.

Gratë e fëmijët vendosen në barrikada.

Beogradi i ofron Migat afër kufirit derisa grupet kriminale djegin e provokojnë policinë.

Të tria veprimet kanë qëllim reagimin e policisë dhe përplasjen e tyre me civilë.

Që të tria veprimet janë bërë shumë herë deri më tash.

Përplasja e policisë me gra e fëmijë do të legjitimonte viktimizimin e pretenduar të banorëve të asaj ane dhe të drejtën e pretenduar për vetëvendosje.

Nuk duhet rënë në provokime të tilla.

#MePolicine #MePaqen

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat