Bëhet ndërrimi i njësiteve policore në Bërnjak

Aktuale

Bëhet ndërrimi i njësiteve policore në Bërnjak

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 16:21
Policia e Kosovës

Në pikën kufitare në Bërnjak është bërë ndërrimi i përditshëm i njësiteve policore.

Ndërrimet bëhen çdo 12 orë.

Ndërrimi i njësiteve policore bëhet pak metra larg vendit ku është bërë bllokada nga serbët.

Sot është dita e 6-të e bllokadës së serbëve në pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak.

Kjo po bëhet për shkak të vendosjes së reciprociteteve të targave që po aplikohet nga Qeveria e Kosovës që nga dita e hënë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat