Situata në veri, Tahiri: Kryeministri e di mirë se ku i‘a ka vendosur pikën kësaj pune

Aktuale

Situata në veri, Tahiri: Kryeministri e di mirë se ku i‘a ka vendosur pikën kësaj pune

Nga: A.SH Më: 25 shtator 2021 Në ora: 17:10
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti

Ish-deputeti i Kosvës, Labinot Tahiri i ka dal në mbrojtje kryeministrit Albin Kurti, për të cilin thotë që e di mirë se çfarë po bën.

“Kryeministri e di mirë se ku i'a ka vendosur pikën kësaj pune! Ne nuk e kemi mundesinë që nga facebooku ta ndryshojmë gjendjën e një populli apo gjendjen e një shtet”, ka shkruar ai.

Postimi në Facebook:

Mirëdita Kosovë!

O njerëz të dashur🌹, mos u shqetsoni dhe mos e mësoni kryeministrin se si me veprua në këto rrethana, se PUNËT e mëdha për SHTETIN E KOMBIN bëhen në heshtje dhe me kohë...!

Pra, kryeministri e di mirë se ku i'a ka vendosur pikën kësaj pune! Ne nuk e kemi mundesinë që nga facebooku ta ndryshojmë gjendjën e një populli apo gjendjen e njê shteti.

Gjërat ndryshohen me veprime.

Zotnia është ai që vepron dhe, para 4 dite veproi në të mirën e Kosovës, për qytetarët e Kosovês.

Kryeministër, vazhdo me bindjet që ke për të mirën e Kosovës, se siç të kupton Zoti të kupton edhe populli. 🖐🏻

Pasi që jam lypsarë e shërbëtorë për qindra raste në ndihmë të qytetarëve tanë, më takon që edhe të mbrojë njerëzit që mundohen të punojnë për Kosovë e për shqiptarë. ✊❤️

Me dashuri për të gjithë, Labi Kosovë e Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat