Pamjet/ Protestuesit serbë provokojnë me thirrje dhe muzikë Policinë e Kosovës: Duam luftë

Aktuale

Pamjet/ Protestuesit serbë provokojnë me thirrje dhe muzikë Policinë e Kosovës: Duam luftë

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 21:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Protestuesit serbë të cilët janë duke qëndruar në Jarinjë kanë provokuar Njësinë Speciale me fjalët “duam luftë”, gjatë ndërrimit që e bëjnë këta të fundit.

Përveç fjalëve provokuese të cilët protestuesit i kanë lëshuar në drejtim të policisë, aty është dëgjuar edhe muzikë nacionaliste serbe.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që njësitet speciale të Kosovës provokohen nga serbët protestues.

Por sjellja e zyrtarëve policorë ka qenë profesionale duke mos rënë pre e provokimeve të tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat