Rakiq takohet me komandantin e KFOR-it

Aktuale

Rakiq takohet me komandantin e KFOR-it

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 14:26
Foto nga takimi

Ministri për Komunitetet dhe Kthimet njëherësh kryetar i Listës Serbe, Goran Rakiq, është takuar me Komandantin e KFOR -it, Franco Federici,

Ata kanë biseduar për ngjarjet që po ndodhin.

Bëhet e ditur ata kanë folur për “rëndësinë e respektimit të Rezolutës 1244, si dhe zgjedhjet e ardhshme lokale”, raporton Tanjug.

Në takim raportohet se u tha që “respektimi i Rezolutës 1244 duhet të jetë një çështje parësore, sepse KFOR –I me këtë rezolutë është përgjegjës për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në Kosovë”.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat