Mërgim Lushtaku paralajmëron Ligjin për Bashkësitë Fetare

Aktuale

Mërgim Lushtaku paralajmëron Ligjin për Bashkësitë Fetare

Më: 12 tetor 2021 Në ora: 19:31
Mërgim Lushtaku

Deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku i cili është edhe djali i Sami Lushtakut po paralajmëron Ligjin për Bashkësitë Fetare.

"Sot vizitova kryetarin e Këshillit të Bashkësisë Islame në Vushtrri, Shemsi Rrahimin.

Me këtë rast ndër të tjera diskutuam edhe për nevojën imediate për hartimin dhe miratimin e Ligjit për Bashkësitë Fetare. 

Si deputet shpreha vullnetin tim për të kontribuar në këtë drejtim.",
ka shkruar ai në Facebook.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat