Albin Kurti nesër shpalosë platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së - Bota Sot
Albin Kurti nesër shpalosë platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

Aktuale

Albin Kurti nesër shpalosë platformën e tij si kandidati i vetëm për kryetar të VV-së

Më: 12 janar 2018 Në ora: 21:03
Albin Kurti

Kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nesër do të shpalosë platformën e tij për kryetar. Kurti prezantimin e kësaj platforme do ta bëjë në “Sallën e Kuqe” në Pallatin e Rinisë nga ora 15:00.

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi që është publikuar në faqen zyrtare të Vetëvendosjes.

Kujtojmë se ky subjekt tash e sa kohë është duke u përballur me probleme brenda për brenda, dhe se deri tash shumë nga zyrtarë të lartë të këtij subjekti janë dorëhequr nga pozitat drejtuese të VV-së.

Zgjedhjet për kryetar të Vetëvendosjes do të mbahen më 21 janar, ndërkaq Albin Kurti duhet të marrë mbi 50 për qind të votave për tu bërë kryetar i këtij subjekti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera