Pacolli takoi kryetarët e komunave të Iowas që janë të binjakëzuar me komunat e Kosovës - Bota Sot
Pacolli takoi kryetarët e komunave të Iowas që janë të binjakëzuar me komunat e Kosovës

Aktuale

Pacolli takoi kryetarët e komunave të Iowas që janë të binjakëzuar me komunat e Kosovës

Më: 12 janar 2018 Në ora: 23:31
Pacolli takoi kryetarët e komunave të Iowas

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, në përfundim të vizitës në Iowa ka takuar kryetarët e komunave që tani janë të binjakëzuar me komunat e Kosovës.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Vizitën në Ioëa e përfundova me nji takim më kryetarët e komunave që tani janë të binjakëzuara me komunat e Kosovës (Gjakova, Peja, Vushtrria dhe së shpejti edhe Prishtina). Dua të falënderoj stafin e konsullatës së Republikës së Kosovës , Konsullin gjeneral Xhavit Gashin, diplomatën Arbrije Shabani dhe asistentën administrative Rinora Jelliqi për punën fantastike në pregaditjen dhe realizimin e kësaj vizite. Dhjetra takime dhe vizita ishin të pregaditura në mënyrë profesionale të cilat u realizuan me sukses. Definitivisht, puna e kësaj Konsullate duhet të shërbej si shembull i mirë, si duhet ti shërbehet atëdheut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera