Jevtiq ka marrë garanci se s’do ketë trazira në Kosovë pasi të fillojë punën Specialja - Bota Sot
Jevtiq ka marrë garanci se s’do ketë trazira në Kosovë pasi të fillojë punën Specialja

Aktuale

Jevtiq ka marrë garanci se s’do ketë trazira në Kosovë pasi të fillojë punën Specialja

Më: 13 janar 2018 Në ora: 10:35
Dalibor Jevtiq

Merrni garanci se nuk do të ketë trazira, por ne jemi të kujdesshëm

Ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Dalibor Jevtiq, ka thënë se mesazhi i qartë i bashkësisë ndërkombëtare është se Gjykata Speciale nuk duhet të zhbëhet.

Ai ka deklaruar se i është dhënë garanci nga komandanti i KFOR-it dhe kolegët e qeverisë se nuk do të ketë trazira dhe sulme ndaj serbëve kur të fillojnë paditë e para.

Jevtiq ka pohuar se nuk do të befasohej nëse javën e ardhshme do të tentohet përsëri të shfuqizohet Gjykata Speciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera