Pacolli njofton për të arriturat e Kosovës në universitetin Drake të Iowa-s - Bota Sot
Pacolli njofton për të arriturat e Kosovës në universitetin Drake të Iowa-s

Aktuale

Pacolli njofton për të arriturat e Kosovës në universitetin Drake të Iowa-s

Më: 13 janar 2018 Në ora: 16:08
Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli

Ministri i Jashtëm i Kosovës Behgjet Pacolli ka mbajtur një fjalim para stafit të universitetit Drake të Ioëa-s, ku ka folur për arritët e Kosovës gjatë 10 viteve si shtet i pavarur.

Shefi i diplomacisë kosovare ka njoftuar përmes facebook-ut se pikërisht ky universitet do të punojë me sistemin e edukimit në Kosovë.

 Postimi i Pacollit:

Mbrëmë pata rastin të flas para stafit akademik të universitetit Drake të Ioëës për arritjet dhe partneritetet e Republikës së Kosovës gjatë 10 vjetorit të parë si shtet i pavarur. Ky event u mbajt në selinë e grupit financiar “Principal” në Des Moines, në patronatin e Presidentit të këtij univesiteti prestigjioz, zt. Marty Martin. Në perspektivë, ky universitet do të punoj me sistemin e edukimit në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera