Takimi Kosovë-Serbi, nesër dihet përbërja e delegacionit - Bota Sot
Takimi Kosovë-Serbi, nesër dihet përbërja e delegacionit

Aktuale

Takimi Kosovë-Serbi, nesër dihet përbërja e delegacionit

Më: 14 janar 2018 Në ora: 11:14
Avni Arifi

Shefi për bisedimet me Serbinë nga Qeveria e Kosovës, Avni Arifi ka deklaruar se nesër do të publikojnë përbërjen e delegacionit që do të merr pjesë në takimin e radhës në mes Kosovës dhe Serbisë, i cili do të mbahet më 16 janar në Bruksel.

Ai nuk ka dashur të flas për temat që do të diskutohen, por as për kërkesën që në bisedime të përfshihen edhe përfaqësuesit amerikan.

“Përbërja e delegacionit publikohet nesër kur të shkojmë atje. Temat janë ato që kanë qenë, agjenda që ka qenë, marrëveshjet të cilat janë përparë, ato tema që kanë qenë”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera